Notifications!

Reklamy Zde

MP3 na přání Zde

Pravidla pro SB Zde

Chceš spřátelit? Klikni Zde

blog byl vytořen 20.8. 2009

Klikni a dozwíš se wíc

Prosíme Vás, NEKOPÍRUJTE naše články! Jsou námi vytvořené. Zabere nám to spoustu času!

POZASTAVENO!


Shayne Ward-Info

22. srpna 2009 v 17:40 | Angel Twins |  Shayne Ward
Jméno: Shayne
Prostřední jméno: Thomas
Příjmení: Ward
Přezdívka: Wardy
Datum narození: 16.října 1984
Místo narození: Hattersley, UK
Kde žije: Manchester
Střední škola: St Peter's RC High School
Hvězdné znamení: Váhy
Barva očí: Modrá
Barva vlasů: Hnědá
Výška: 176 cm
Číslo v X Faktoru: 9046
Členové rodiny:
Matka: Philomena
Otec: Martin
Bratři/sestry: Mark (31), Martin (29), Michael (28), Lisa (25), dvojče Emma (23), Leona (19)


Oblíbené

Fotbalový tým: Manchester United
Místo na světě: Austrálie nebo Mexiko
Část těla: Oči
Ostrá příchuť: Worchesterová omáčka

Píseň z alba (Shayne Ward): Someone to Love
Maso: mámino maso & bramborový koláč
Mezinárodní člen královské rodiny: Princezna Madeline ze Švédska
Předmět ve škole: Herectví

Biografie

Shayne Thomas Ward se narodil v Hattersley, Chestire 16.října 1984, 2 minuty po sestře-dvojčeti Emmě. Kromě Emmy má ještě dalších 5 sourozenců. Rodina se přestěhovala do Manchestru, když bylo Shaynovi 10 let. V 16 letech opustil školu, i když absolvoval všechny zkoušky GCSE's, aby pomohl rodině platit účty. Pracoval například v továrně na čokoládu nebo jako tiskař. Než vstoupil do soutěže X-faktor pracoval jako prodavač dámských bot v New Look v Arndale Centre. V 18 letech poznal svoji nynější přítelkyni Faye McKeever a momentálně jsou spolu 5 let.
Před soutěží X-faktor v roce 2002 se zúčastnil pěvecké soutěže Popstars: The Rivals, kde se probojoval do finálové třicítky. Také působil ve skupině Destiny společně se svými kamarádkami Tracy a Tracey. Hráli většinou o víkendech po hospodách, po klubech a na svatbách.

V roce 2005 ho rodina přemluvila, aby šel na konkurz do X-faktoru. Při castingu zpíval píseň od Eltona Johna "Sacrifice" a od skupiny Stylistics "You Make Me Feel Brand New". Porota složená ze Simona Cowella, Sharon Osbourne a Louise Walshe ho jednohlasně poslala do dalších kol. Kategorie 16-24 let byla přidělena Louisovi Walshovi, který si nakonec Shayna vybral do své finálové čtyřky. Pro první finálový večer si vybral písničku "Right here waiting for you" a nakonec mohl oslavovat dvojnásobně - v tento den slavil totiž 21-té narozeniny a hlasy diváků ho poslaly do dalšího kola. Jak show pokračovala, předvedl Shayne několik fantastických vystoupení a ačkoliv nebyl favoritem, nakonec se dostal do finálové trojky společně se skupinou Journey South a Andy Abrahamem. Na finálovém večeru Shayne zpíval "If Your Not The One" od Daniela Bedingfielda, vánoční klasiku "When Child Is Born" a baladu "Over The Rainbow", na kterou Simon Cowell reagoval slovy, že to bylo nejlepší vystoupení celé série. Jen 2 mohli postoupit do velkého finále a první tedy vypadla skupina Journey South. Shayne a Andy se utkali tváří v tvář při písni "That's My Goal", což měl být i první singl vítěze 2.série X-faktoru. Necelých 11 miliónů došlých hlasů rozhodlo, že o 1,2% zvítězil Shayne. Výhra v největší talentové show v Británii činila nahrávací kontrakt se Sony BMG na 1 milion liber.

Shaynův debutový singl "That's My Goal" vydaný hned po soutěži, pokořil anglický rekord prodeje singlu za první den, debutoval na prvním místě, přičemž jeho prodeje se zastavily na čísle 1,3 miliónu. Shayne má dokonce na kontě i zápis v Guinnessově knize rekordů za počet internetových downloadů tohoto singlu v jednom dni a vítězství v Ivor Novello Awards 2006. Začátek roku 2006 byl pro Shayna docela hektický, protože vystupoval na koncertech po celé Británii se svými kolegy z X-faktoru na X-faktor tour a do toho natáčel svoje první album. Druhý singl "No Promises" se umístil v hitparádě v Británii na fantastickém 2.místě, tehdy za největším songem roku 2006 od Gnarla Barkleyse "Crazy".

V dubnu 2006 vyšlo debutové album, které se usadilo také hned na prvním místě a za dva týdny získalo platinový statut. Celosvětově se alba prodalo 767 tisíc a jen v Británii překročily prodeje 505 tisíc nosičů. Mezinárodně zabodovalo album na nejvyšších příčkách hudebních hitparád ve Skandinávii, Asii a Jihoafrické Republice. V Asii získal Shayne cenu za nejlepšího zahraničního umělce roku 2006.

Shaynova kariéra se ubírala správným směrem, ale na konci roku 2006 ho zradily hlasivky /uzliny na hlasivkách/ a musel se podrobit operaci. Jak jeho kariéra rychle začala, tak mohla i rychle skončit. Operace v LA se ale nakonec naštěstí zdařila a Shaynova hvězdná kariéra mohla pokračovat dál.

Rok 2007 začal Shayne svým sólovým tour po Británii a Irsku. Turné bylo velice úspěšné, Shayne vystupoval před vyprodanými arénami, přičemž každý koncert sledovalo něco okolo 10.000 fanoušků. Po skončení tour se Shayne znovu vrhnul do nahrávání tentokrát svého druhého alba.

Na konci září vyšel první dvojsingl "If That's OK With You" a "No You Hang Up". V Británii se singl umístil na skvělém 2.místě a v Irsku dokonce na 1.místě. Druhý singl "Breathless" zaznamenal 6.místo, přičemž se ho prodalo něco okolo 200.000 kusů.

Druhé album pojmenované "Breathless" vyšlo v Anglii 26.11.07 / u nás vyšlo 4.2.08/ , bylo produkované silným producentským týmem - Max Martin, Maratone, Ryan Tedder a Rami Yacoub. Na skladbách "No U Hang Up" a "You Make Me Wish" se Shayne podílel i autorsky. Jen v prvních týdnech při uvedení na trh bylo prodáno cca 350.000 nosičů a získalo tak hned platinový status. V Británii se stalo č.2, v Irsku dokonce č.1 a i ve světě, zejména v Asii zaznamenalo album úspěch.

Konec roku 2007 a začátek roku 2008 byl ve znamení Asie. V lednu 2008 Shayne uspořádal v Hong Kongu koncert nazvaný Breathless Night.
V březnu 2008 zavítal jako host do dánského X-faktoru, kde zazpíval písničku "No U Hang Up" a písnička hned zabodovala v dánské hitparádě, kde se dostala na 6.místo. Před velikonocemi jsme mohli vidět a slyšet Shayna naživo i v našem českém X-faktoru, kde zazpíval svůj první singl z drühého alba "If That's OK With You" a písnička hned zabodovala i v české hitparádě, kde se dostala na 4.místo. Během května se Shayne vydal na své druhé sólo turné s názvem Breathless a jak v Británii, tak v Irsku mělo tour ohromný úspěch. Davy přímo šílely. Mezi své vlastní písně zařadil i pár cover verzí jako např. Timbaland's "Apologize", N.E.R.D's "She Wants To Move", Mojo's "Lady" nebo Bob Marley's "Could You Be Loved".
V červnu vystupoval jako speciální host na koncertech skupiny Westlife a asi největší událostí spojenou právě s Westlife bylo vystoupení v Croke Parku v Irsku před ohromným davem cca 82.000 lidí.

Momentálně Shayne pracuje na svém třetím albu a doufejme, že bude ještě úspěšnější než ty dvě předchozí. Shaynovým snem a dalším cílem je mít hit č.1 v Americe, tak můžu jen popřát, ať se mu ten sen co nejdříve splní :-))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama